EATON MBE1224B100BTF Meter Breaker Euserc Type Br, Br2100 Main Breaker, 100A, 120/240V, Ring, 12 Spaces | BH4WBH
EATON MBE1224B100BTF Entrance Meter Breaker, 120/240 VAC, 100A, 1 Phase, Nema 3R Enclosure
Item: BH4WBHModel: MBE1224B100BTF
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Meter Breaker
Box Size A
Bus Material Aluminum
Feed Type Top/Bottom
Ground #14 AWG to 2/0 AWG
Height 23 22/25"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5.38"