EATON MBE4040B200BSH Meter Breaker Euserc Type Br, Csr2200 Main Breaker, Haskin Specific Panel, 200 A | BH4WDR
EATON MBE4040B200BSH Meter Breaker with Mechanical Interlock Deadfront Cover, 120/240 VAC, 200A, 1 ph Phase
Item: BH4WDRModel: MBE4040B200BSH
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Meter Breaker
Box Size D
Bus Material Aluminum
Feed Type Bottom
Ground #6 AWG to 250 kcmil
Height 34.38"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5.38"
Main Circuit Breaker CSR2200
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Number Of Circuits 40
Number Of Jaws 4
Number Of Sockets 1
Phase 1
Special Features Haskin Specific Panel
Type All In Ones
Used With Type BR Breakers
Voltage 120/240V
Width 22"