EATON MBE3042B225BF Type Euserc Resi Meter Breaker, Csr2225 Main Breaker, 225A, 120/240V, Ring, 30 Spaces | BH4WDC
EATON MBE3042B225BF Meter Breaker, 120/240 VAC, 225A, 1 Ph Phase, Nema 3R Enclosure
Item: BH4WDCModel: MBE3042B225BF
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Meter Breaker
Box Size B
Bus Material Aluminum
Feed Type Bottom
Ground #6 AWG to 250 kcmil
Height 46 22/25"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5.38"