EATON MBE2040B225BTS Entrance Meter Breaker, Mechanical Interlock Dead Front Cover, 120/240 VAC, 225A, 1 Phase
Item: BH4WDJModel: MBE2040B225BTS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Meter Breaker
Box Size A
Bus Material Aluminum
Feed Type Top/Bottom
Ground #6 AWG to 250 kcmil
Height 36.06"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5 1/2"
Main Circuit Breaker CSR2225
Type All In Ones
Used With Type BR Breakers
Voltage 120/240V
Width 16.63"