EATON MBE2040B200BTSV Meter Breaker Euserc Type Br, Csr2201 Main Breaker, With Bd115 | BH4WCK
EATON MBE2040B200BTSV Meter Breaker, 120/240 VAC, 200A, 1 Phase, NEMA 3R Enclosure, 40-Circuit
Item: BH4WCKModel: MBE2040B200BTSV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Meter Breaker
Box Size A
Bus Material Aluminum
Feed Type Top/Bottom
Ground #6 AWG to 250 kcmil
Height 36.19"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5 1/2"
Main Circuit Breaker CSR2201
Phase 1
Special Features Value Pack With (2) BD115, (2) BR115 And (1) BR230 Breakers
Type All In Ones
Voltage 120/240V
Width 14"