EATON MBE2040B200BTS Meter Breaker Euserc Type Br, Csr2200 Main Breaker, 200A, 120/240V, Ring, 20 Spaces | BH4WCV
EATON MBE2040B200BTS Meter Breaker, 120/240 VAC, 1 Phase, 200A, Nema 3R Enclosure
Item: BH4WCVModel: MBE2040B200BTS
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Meter Breaker
Box Size A
Bus Material Aluminum
Feed Type Top/Bottom
Ground #6 AWG to 250 kcmil
Height 36.06"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5 1/2"
Main Circuit Breaker CSR2200
Type All In Ones
Used With Type BR Breakers
Voltage 120/240V
Width 16.63"