EATON MBE1224B100TS Meter Breaker Euserc Type Br, Br2100 Main Breaker, 100A, 120/240V, Ring, 12 Spaces | BH4WBZ
EATON MBE1224B100TS Meter Breaker, MBE Type CH, 120/240 VAC, 100A, 1 Phase, NEMA 3R Enclosure
Item: BH4WBZModel: MBE1224B100TS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Meter Breaker
Box Size C
Bus Material Aluminum
Feed Type Overhead
Ground #14 AWG to 1/0 AWG
Height 25"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5.38"