EATON MB816B200BTS Resi Meter Breaker, Feed Through Lugs, All-In-Ones, 200 A, C, Aluminum, Nema 3R | BH4VXZ
EATON MB816B200BTS Meter Breaker with Mechanical Interlock Deadfront Cover, 120/240 VAC, 200A, 1 ph Phase
Item: BH4VXZModel: MB816B200BTS
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Meter Breaker
Box Size C
Bus Material Aluminum
Feed Type Top/Bottom
Ground #6 AWG to 350 kcmil
Height 32.38"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5.38"