EATON MB2040B200BTS Resi Meter Breaker, All-In-Ones, 200A, C, Aluminum, Nema 3R, Bottom And Top | BH4VXF
EATON MB2040B200BTS Meter Breaker with Mechanical Interlock Deadfront Cover, 120/240 VAC, 200A, 1 ph Phase
Item: BH4VXFModel: MB2040B200BTS
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Meter Breaker
Amps 200A
Box Size C
Bus Material Aluminum
Feed Type Top/Bottom
Ground #6 AWG to 350 kcmil
Height 32.38"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5.38"