EATON LGU4630AAG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 4-Pole, 630A, 600 Vac, Line/Load
Item: BH4PPCModel: LGU4630AAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Frame LG
Height 7.22"
Interrupt Rating 65 kAIC at 600V AC, 150 kAIC at 415V AC, 150 kAIC at 480V AC, 200 kAIC at 240V AC
Length 7.22"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 7.22"