EATON LGU425035W G Mccb: Lg Frame, 250A | BH4PMH
EATON LGU425035W Molded Case Circuit Breaker, Lg Frame, 250A, 4-Pole, 310+ Electronic Lsg
Item: BH4PMHModel: LGU425035W
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 7.22"
Interrupt Rating 65 kAIC at 600V AC, 150 kAIC at 480V AC, 200 kAIC at 240V AC
Length 4.09"
Mfr. Series Series G
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 4
Rating 80% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Electronic LSG
Width 7.22"