EATON JGMPH160G Circuit Breaker, 480/600 VAC, 160A, 65 kA Interrupt, 4P
Item: BH4FUCModel: JGMPH160G
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 160A
Frame JG
Height 5.34"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC
Width 5.34"