EATON JGEDC3175FAW G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, 175A | BH4FEL
EATON JGEDC3175FAW Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 175A, 3-Pole, Without Terminals, Cu Wire, Jged Type
Item: BH4FELModel: JGEDC3175FAW
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 175A
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 35 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"