EATON JGEDC3150FAG Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 150A, 600 Vac, 250 Vdc, 35 Kaic At 600 Vac
Item: BH4FEQModel: JGEDC3150FAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 35 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"