EATON JGEDC3125FAG Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 125A, 600 Vac, 250 Vdc, 35 Kaic At 600 Vac
Item: BH4FERModel: JGEDC3125FAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Class V DC
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 35 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"