EATON GLE4630NN G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Gl, Frame Only | BH9VYP
EATON GLE4630NN Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Type Gl, 4-Pole, 630A, 600 Vac, Without Terminals
Item: BH9VYPModel: GLE4630NN
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amperage Rating 630A
Circuit Breaker Frame Type Frame Only
Circuit Breaker Type GL
Frame LG
Height 5 12/25"
Length 5 12/25"
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Without Terminals
Voltage 600V AC