EATON GLE3630NN G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Gl, Frame Only | BH9VXT
EATON GLE3630NN Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Type Gl, 3-Pole, 630A, 600 Vac, Without Terminals
Item: BH9VXTModel: GLE3630NN
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amperage Rating 630A
Circuit Breaker Frame Type Frame Only
Circuit Breaker Type GL
Frame LG
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 35 kAIC at 415/480V AC, 18 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 240V AC
Length 5 12/25"
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Voltage 600V AC