EATON GJS425035M G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, Gjs Type, 250A, 18 Kaic At 600V | BH9VVP
EATON GJS425035M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Gjs Type, 250A, 4-Pole, Lsg Electronic Trip
Item: BH9VVPModel: GJS425035M
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frame JG
Height 5.34"
Interrupt Rating 85 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 40 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LSG
Voltage 600V AC
Width 5.34"