EATON GJS310033M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 3-Pole, 100A, 600 Vac, Line And Load End Caps
Item: BH9VTFModel: GJS310033M
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Frame JG
Height 7"
Interrupt Rating 35 kAIC at 480V AC, 18 kAIC at 600V AC, 85 kAIC at 240V AC, 40 kAIC at 415V AC
Length 3 11/25"
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LS
Voltage 600V AC
Width 4.13"