EATON GEH3125FFM Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, Type Ge, 3-Pole, 125A, 600Y/347 Vac
Item: BH9UCZModel: GEH3125FFM
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Frame EG
Height 3"
Interrupt Rating 70 kAIC at 415V AC, 65 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 600Y/347V AC, 100 kAIC at 240V AC
Length 2.99"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Voltage 347/600V AC
Width 3"