EATON GEB4125AFM G Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, Ge, Adjustable Thermal | BH9TVW
EATON GEB4125AFM Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, Type Ge, 4-Pole, 125A, 480 Vac
Item: BH9TVWModel: GEB4125AFM
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type GE
Frame EG
Height 4"
Interrupt Rating 18 kAIC at 415/480V AC, 25 kAIC at 240V AC
Length 2.99"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load End Caps
Voltage 480V AC
Width 4"