EATON ELJBE3160W Earth Leakage Molded Case Circuit Breaker, 415 VAC, 160A, 3P
Item: BH9DUEModel: ELJBE3160W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Module
Accessories Earth Leakage Modules
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Class Earth Leakage
Frame JG
Frequency 50/60 Hz
Height 4.13"
Length 3.57"
Mounting Type Bottom
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Type Earth Leakage Modules
Voltage Rating 415V AC
Width 4.13"