EATON EGS7125FFG Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, 4-Pole, 125A, 600Y/347 Vac, Line/Load
Item: BH9CKMModel: EGS7125FFG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 6"
Interrupt Rating 35 kAIC at 480V AC, 22 kAIC at 600Y/347V AC, 85 kAIC at 240V AC
Length 6 1/2"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Voltage 347/600V AC
Width 5"