EATON EGE3110FFGV Molded Case Circuit Breaker, 600Y/347 VAC, 110A, 18 kA Interrupt, 3P
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Product Datasheet | eaton-rgh320036b21ea12b05s.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 94.5 |
| Ship height (cm) | 165.74 |
| Ship length (cm) | 91.12 |
| Ship width (cm) | 33.97 |
Documentation:
Product Variants
| Model | Circuit Breaker Type | Voltage | Number Of Poles | Type | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| JG3200S42 | - | - | - | - | - | RFQ
Explore Products
- SIEMENS 3SU1901-0FT40-0AA0 Push Button Cap, Push Button Cap, Green
- REGAL 010431AS33 Thread Forming Tap, 3/4-10 Size, H10 Limit, Bottom With Nitride
- VERMONT GAGE 141150010 Plug Gage, Class X, Go, Steel, 0.5001 Inch Size
- WALTER TOOLS 5058615 Jobber Length Drill Bit, 13.50 mm Size, 108 mm Flute Length, High Speed Steel
- TB WOODS TL20H300 Tim Pulley, 20 Teeth, 3 Inch Belt Width
Explore More
- KEYSHAFT
- Utility Sinks and Laundry Tubs
- Mounting Base
- Strut Channel
- Trench Drains
- Water Quality Testing Kits
- NEWSTRIPE Mid-Size Commercial Compactor
- HELICOIL Complete Reference Gages, UNC, 2B
- JACKSON SAFETY Due North All-Purpose Industrieal Ice Traction Aids-Replaceable Spikes
- RUD CHAIN VRBS Load Rings For Welding
- ANVIL AS3373 Series Universal Angle Brackets
- HONEYWELL Globe Valves
- SPEARS VALVES PVC Lug Insert Butterfly Valves, Zinc Lug, FKM
- WHEELER-REX Pipe Shut Off Tools
- NORTH BY HONEYWELL PAPR Systems
- KUNKLE Series 264 Safety Relief Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.