EATON EGC3110FFG Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 110A, 600Y/347 Vac, Line And Load, 50/60 Hz
Item: BJ4CJAModel: EGC3110FFG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 110A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type EG
Frame EG
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4"
Interrupt Rating 200 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 600Y/347V AC, 100 kAIC at 480V AC
Length 7"
Voltage 347/600V AC
Width 4"