EATON EGB7125FFGV Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, 4-Pole, 125A, 600Y/347 Vac, 50/60 Hz
Item: BJ4CEVModel: EGB7125FFGV
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Calibration 50A
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 5"
Length 6 1/2"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Voltage 347/600V AC
Width 5"