EATON EGB4125FFGV Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, 4-Pole, 125A, 600Y/347 Vac, Line And Load
Item: BJ4CDCModel: EGB4125FFGV
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Calibration 50A
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 5"
Interrupt Rating 18 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 240V AC
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 347/600V AC
Width 5"