EATON EGB1125FFG Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, 1-Pole, 125A, 600Y/347VAC, Line And Load, 50/60 Hz
Item: BJ4BRKModel: EGB1125FFG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4.62"
Interrupt Rating 25 kAIC at 240V AC, 18 kAIC at 480V AC
Length 6 1/4"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 1
Voltage 347/600V AC
Width 1.38"