EATON E2KM3200WU66 E2 Mining Complete Molded Case Circuit Breaker, K-Frame, E2Km | BJ2TQN
EATON E2KM3200WU66 Molded Case Circuit Breaker, Type E2Km, 1000-2000A, 3-Pole, 200A, 1000Y/577 Vac, 250 Vdc
Item: BJ2TQNModel: E2KM3200WU66
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type E2KM
Class Mining
Frame K
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 35 kAIC at 480V AC, 10 kAIC at 1000Y/577V AC, 10 kAIC at 250V DC, 65 kAIC at 240V AC, 25 kAIC at 600V AC
Length 4.1"
Number Of Poles 3
Trip Rating 1000-2000A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Complete
Undervoltage Release 120V AC