EATON E2KM3100WA02 Molded Case Circuit Breaker, Type E2Km, 500-1000A, 3-Pole, 100A, 1000Y/577 Vac, 250 Vdc
Item: BJ2TQKModel: E2KM3100WA02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Frame K
Height 10.13"
Interrupt Rating 35 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 600V AC, 10 kAIC at 1000Y/577V AC, 10 kAIC at 250V DC, 65 kAIC at 240V AC
Length 4.31"