EATON E2KE3400M2WU66 Molded Case Circuit Breaker, Type E2Ke, 500-2500A, 3-Pole, 400A, 600 Vac, No Terminals
Item: BJ2TMEModel: E2KE3400M2WU66
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 400A
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 25 kAIC at 600V AC, 10 kAIC at 250V DC, 35 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 240V AC
Number Of Poles 3
Trip Rating 500-2500A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Complete
Undervoltage Release 120V AC
Voltage 600V AC/250V DC