EATON E2KE3225MW E2 Mining Complete Molded Case Circuit Breaker C | BJ2TLP
EATON E2KE3225MW Molded Case Circuit Breaker, K-Frame, 3-Pole, 250 Vdc, 600V Max, 225A, 200-1500A
Item: BJ2TLPModel: E2KE3225MW
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 225A
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 10 kAIC at 250V DC, 35 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 240V AC
Length 4.1"
Number Of Poles 3
Trip Rating 200-1500A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Complete
Voltage 600V AC/250V DC