EATON E2FM150TMA02 E2 Mining Complete Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, E2Fm | BJ2TAL
EATON E2FM150TMA02 Molded Case Circuit Breaker, Type E2Fm, 450-1500A, 3-Pole, 150A, 1000Y/577 Vac, 250 Vdc
Item: BJ2TALModel: E2FM150TMA02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Auxiliary Switch 1A-1B Rear With Left Pigtail
Frame F
Height 6"
Interrupt Rating 18 kAIC at 600V AC, 25 kAIC at 480V AC, 10 kAIC at 1000Y/577V AC, 65 kAIC at 240V AC, 10 kAIC at 250V DC
Length 3.38"