EATON E2FM050YMU62 E2 Mining Complete Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, E2Fm | BJ2RZX
EATON E2FM050YMU62 Molded Case Circuit Breaker, 66-190A, Type E2Fm, 3-Pole, 50A, 1000Y/577 Vac, 250 Vdc
Item: BJ2RZXModel: E2FM050YMU62
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 50A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type E2FM
Class Mining
Frame F
Height 6"
Interrupt Rating 25 kAIC at 480V AC, 10 kAIC at 250V DC, 65 kAIC at 240V AC, 10 kAIC at 1000Y/577V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3.38"