EATON CH4L125SP Ch Main Lug Loadcenters, St And ard, Main Lug Only, 125A, 7, Copper, Nema 1, Metallic, Top/Bottom | BJ8JEQ
EATON CH4L125SP Ch Main Lug Loadcenters, St And ard, Main Lug Only, 125A, 7, Copper, Nema 1, Metallic, Top/Bottom
Item: BJ8JEQModel: CH4L125SP
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 125A
Bus Material Copper
Enclosure Material Metallic
Feed Type Top/Bottom
Height 3.69"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 13"
Mounting Surface
Number Of Circuits 4
Number Of Poles 8
Number Of Spaces 4
Number Of Wires 3
Special Features Standard
Type Main Lug Only
Voltage Rating 120/208/240V
Width 11"
Wire Size #14 AWG to 1/0 AWG