EATON CH12L3125B Ch Main Lug Loadcenter, Main Lug Only, 125 A, B, Copper, Nema 1, Metallic, Top/Bottom, Ch | BJ8HLG
EATON CH12L3125B Main Lug Loadcenter, 208Y/120/240 VAC, 125A, 12P, 10 kA Interrupt
Item: BJ8HLGModel: CH12L3125B
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 125A
Bus Material Copper
Enclosure Material Metallic
Feed Type Top/Bottom
Height 16 3/4"
Interrupt Rating 35 kAIC
Length 3.9"
Notes Furnished With Hub Closure Plates.
Number Of Circuits 12
Number Of Spaces 12
Number Of Wires 4
Type Main Lug Only
Width 14.3"
Wire Size #1 AWG to 4/0 AWG