EATON CC3200SR24AL1 Type Cc Molded Case Circuit Breaker | BJ8FWL
EATON CC3200SR24AL1 Molded Case Circuit Breaker, Type Cc, 3-Pole, 200A, 240V, 24 Vdc Shunt Trip, 10 Kaic
Item: BJ8FWLModel: CC3200SR24AL1
In Stock
Amperage Rating
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Features 24V Shunt Trip, 1 No 1 Nc Auxiliary Contact
For Use With Type ECC Unit Enclosures
Height 1"
Length 5"
Main Circuit Breaker CC
Notes For Use In Type ECC Unit Enclosures
Number Of Poles 3
Type Accessory
Voltage 240V