EATON CC3125SR01 Type Cc Molded Case Circuit Breaker | BJ8FUX
EATON CC3125SR01 Molded Case Circuit Breaker, Type Cc, 3-Pole, 125A, 240V, 10 Kaic, 120V Shunt Trip
Item: BJ8FUXModel: CC3125SR01
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Type CC
Features 120V Shunt Trip
For Use With Type ECC Unit Enclosures
Height 3 5/8"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 6 1/8"
Notes For Use In Type ECC Unit Enclosures
Number Of Poles 3
Type Molded Case Breaker
Width 4.062"
Wire Size #4 AWG to 4/0 AWG