EATON B29SNE40AA3E045 Non-Reversing Starter, Separate Ctrl, Metal Mounting Plate, 40 A, 110/120 V, 9-45 A
Item: BJ7NXCModel: B29SNE40AA3E045
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 40A
Length 6.67"