EATON B29SGE45AA3E045 Non-Reversing Starter, Separate Ctrl, Lugs W/O Quick Connect, 45 A, 110/120 V, 9-45 A
Item: BJ7NQNModel: B29SGE45AA3E045
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"