EATON B27SNE40B040 Definite Purpose Starter, 40 A, Coil 24 V, 50/60 Hz, 24-40 Fla, Separate Control Wiring | BJ7MDY
EATON B27SNE40B040 Definite Purpose Starter, 40A, 24 V, 50/60 Hz, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7MDYModel: B27SNE40B040
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"