EATON B27CNE45B057 Definite Purpose Starter, 575 V, 45 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7LPB
EATON B27CNE45B057 Non-Reversing Starter, 575 V, 24 V, 50/60 Hz, Common Wiring, Metal Mounting Plate, 45 A
Item: BJ7LPBModel: B27CNE45B057
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"