EATON B27CNE45B040 Definite Purpose Starter, 575 V, 45 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 24-40 Fla | BJ7LNQ
EATON B27CNE45B040 Non-Reversing Starter, 575 V, 45 A, 208-240 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 45 A, 24-40 FLA
Item: BJ7LNQModel: B27CNE45B040
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"