EATON B27CNE30A040 Definite Purpose Starter, 575 V, 30 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 24-40 Fla | BJ7LMH
EATON B27CNE30A040 Non-Reversing Starter, 575 V, 30 A, 208-240 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 30 A, 24-40 FLA
Item: BJ7LMHModel: B27CNE30A040
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 30A
Coil Voltage 110-120V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 30A
Length 3.9"