EATON 8HLE-175E Bussmann 8Hle Fuse, Indoor/Outdoor, Single Barrel, 7.2 Kv, 175A, 50 Kaic | BJ7ALQ
EATON 8HLE-175E Semiconductor Fuse, 175A, 7.2 Kv, 50 kA Interrupt, Class E
Item: BJ7ALQModel: 8HLE-175E
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 175A
Fuse Class Class E
Height 3"
Interrupt Rating 50 Kaic
Length 15.9"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Indoor/Outdoor, Single Barrel
Voltage 7.2 kV
Width 3"