EAGLE GROUP CVC-63-1836 Cart Cover 36 x 18 x 63 White Nylon | AC7VQH 38X076
EAGLE GROUP CVC-63-1836 Cart Cover 36 x 18 x 63 White Nylon
Item: AC7VQHModel: CVC-63-1836Cross Ref: 38X076
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cart Cover
Closure Hook And Loop
Color White
Esd Conductive No
Features Reinforced Top Corners
Finish Coat
For Use With Any Standard Eagle Cart
For Wire Shelf/cart Type Stationary Or Mobile Shelving
Material Coated Nylon
Overall Height 63"
Overall Length 36"
Overall Lxwxh 36" x 18" x 63"
Overall Width 18"
Shipping Info:
Ship weight (kg) 2.25
Ship height (cm)17.78
Ship length (cm)33.02
Ship width (cm)30.48
HS code6307909889
Country of OriginUS
Product Details:
    • Lightweight and easy to handle
    • Waterproof, fire-retardant, tear-resistant, electrically conductive and antibacterial
    • Convenient hook-and-loop Velcro closure
    • Reinforced top corners of 1 inch for protecting the contents of the cart