Product Specifications:
| Item | Gas Connector |
| Body Material | Stainless Steel |
| Coating | Safety Shield Yellow Coating |
| Inside Dia. | 3/8" |
| Length | 30" |
| Outside Dia. | 1/2" |
Product Details:
Gas Connector, 3/8 Inch Inner Dia., 1/2 Inch x 1/2 Inch Size, 30 Inch Length
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Explore More
- KEYSHAFT
- Transformer Cooling Fans
- Precision Knives and Blades
- Medical Cabinet Accessories
- Membrane Air Dryers
- Vial Top Crimpers and Decrimpers
- B & P MANUFACTURING Aluminium Platform Truck Handles
- ADB HOIST RINGS MFG. Flip Flop Hoist Rings
- PLAST-O-MATIC PS Series Pilot Operated Solenoid Valves, 120V, 60Hz