Item: CR2NDFModel: 6510R1830A1E20B4BC1P6Cross Ref: 21VD93
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Unassembled
Base Depth 150"
Base Length 78"
Base Width 30"
Caster Diameter 10"
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 10
Overall Depth 78"
Overall Height 10.8 ft.
Overall Width 30"
Platform Depth 20"
Platform Height 8.3 ft.
Platform Width 16"
Rear Exit No
Series Series 6500 Series
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 16"