COTTERMAN 1010R2632A1E10B4C1P6 Rolling Ladder Assembled Handrail Platform 100 Inch Height
Item: AE2HYBModel: 1010R2632A1E10B4C1P6Cross Ref: 4XM43
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Rolling Ladder
Actuation Type Foot Pedal
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 72"
Base Length 74"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Folding Not Foldable
Handrail Configuration Left and RiGHT Side Handrails
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 10
Overall Depth 74"
Overall Height 10.8 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 10"
Platform Height 8.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 24"