Item: CR2PTMModel: 1008R3232A1E20B4C1P6Cross Ref: 21UU11
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 110"
Base Length 61"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 8
Overall Depth 61"
Overall Height 9.2 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 20"
Platform Height 6.7 ft.
Platform Width 30"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 30"